İç Hastalıkları Hasta Takip Programı

İç Hastalıkları(dahiliye) 4.0 Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 İç Hastalıkları Dahiliye olarak da bilinir. Son yıllarda birçok yan dala ayrılmış olsa da Genel Dahiliye tanı ve tedavideki önemini korumaktadır. Uzmanlar tanı, tedavi, hasta takibi ve gerektiğinde ilgili branşlara yönlendirme yaparlar. Hastane ve polikliniklerin olmazsa olmazıdır. Diğer dahili branşların olmadığı durumlarda tanı ve tedaviyi üstlenirler.

İç Hastalıkları(Dahiliye) Hasta Takip Sistemleri

 Bu kadar büyük sorumlulukları olan bir branşta özellikle hasta takibinin titiz bir şekilde yapılabilmesi için kayıt çok önemli bir yer tutar. Kayıtlar daha tıbbın ortaya çıkışından itibaren bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Kayıt 1990'lı ve hatta 2000'li yıllara kadar defter ve dosyalara yapılmış ve artık yerini bilgisayarlara bırakmıştır.

 Artık defter ve dosyaların adının geçmediği bu dönemde çeşitli bilgisayar uygulamalar geliştirilmiş ve kullanıma başlanmıştır. Amaca yönelik olarak değişik büyüklük ve kapasitede geliştirilen bu programlar zaman içerisinde artmış ancak yeniliklere ayak uyduramayanlar yok olmuştur.

Mepro Dahiliye Hasta Takip Programı

 Mepro olarak 1998 yılında geliştirdiğimiz ilk uygulamanın ardından teknolojideki gelişme ve kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alınarak sürekli gelişim içerisinde olduk. İlk uygulamamız sonrasında 2. ve 3. sürümlerini geliştirdiğimiz uygulamalar ardından 4. versiyon geldi. Bu versiyonda önceki tecrübelerimiz, kullanıcı talepleri, yazılım, veri tabanlarındaki gelişme ve tüm olanakları kullandık. Sonuçta büyük ölçüde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak bir sürümü geliştirmiş olduk. Bu sürümde yaptığımız birçok yeniliğe rağmen alışılmış ara yüze mümkün olduğunca sadık kaldık. Daha güçlü bir veri tabanı ve yedekleme sistemi kullanarak veri güvenliğini artırdık.

mepro dahiliye

Dahiliye Hasta Takip Programının Kurulumu

Kurulum dosyasını sitemizden veya programımızın bulunduğu diğer sitelerden indirebilirsiniz.

 1. SetupMeproMedical4.rar dosyasını indiriniz ve açınız.
 2. SetupMeproMedical4.msi dosyasına çift tıklayıp çalıştırınız.
 3. Görüntüye gelen ekranları ileri tuşu ile geçiniz.
 4. Kurumum tamamlandığında uygulama ikonu başlat menüsü ve masaüstünde görüntülenecektir. İkona tıklayıp programı açınız.
 5. İlk açılışta görüntülenecek branş listesinden İç Hastalıklar'ını seçin.
 6. İç Hastalıkları takip programı kullanıma hazır şekilde açılacaktır.
not:Açılışta branş seçimi yapılmamışsa uygulama Genel Hasta Takip olarak açılacak. Açılış sonrası araçlar menüsü altındaki seçeneklerden branş seçimi yapabilirsiniz.

Dahiliye Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgileri Girişi: Açılışta görüntülenen ilk formdur. Hasta kimliği, adres, sigorta bilgileri ve not girebilirsiniz. Kimlik kaydı yapabilmek için adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyetin girilmesi zorunludur.
 • Muayene formu: Muayene bulgularını girip sonraki gelişlerinde ulaşabileceğiniz form.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program içerisinde yardım menüsünden, sitemizdeki iletişim sayfasından veya mail adreslerinden program hakkında her türlü desteği alabilirsiniz.

İç Hastalıkları Programını Ağ Üzerinde Kullanma

 Uygulamanızı ağ üzerinde birden çok bilgisayarda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak. Yapacağınız bu düzenleme ile uygulamanız ağ üzerindeki bilgisayarlarda verilecek yetkiler çerçevesinde aynı veri tabanına bağlanarak kullanılabilecek.

İç Hastalıkları Hasta Kayıt Uygulama Lisansı

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir sayı kısıtlaması olmadan programınızı kullanınız.

 Lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçiş

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transfer edebilirsiniz.