Genel Hasta Takip Programı

Genel Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 Hasta takip programlarında tüm tıp branşları için ortak alanlar vardır. Hastanın kimlik kaydı, şikayet, hikaye, öz geçmiş, soy geçmiş, fizik muayene, tanı, tedavi ortak kullanılır. Uzmanlıklara göre bilgi girişi yapılacak farklı alanlara ihtiyaç duyulur. Bu farklılıklar nedeni ile uygulamalarda uzmanlık dalına göre ilave bilgi giriş alanları gerekir.

Mepro Genel Hasta Takip Programı

 Mepro Hasta Takip programlarında ilk versiyonlardan başlayarak geliştirilen uygulamada temel bir yapı geliştirilmiş ve bu yapı üzerine branşlara özel alanlar eklenmiştir. Cerrahi branşlara ameliyat formu, çocuk programına aşı ve gelişim takibinin yapılacağı alanlar, göz programına görme muayenesi ve gözlük reçetesi, kadın doğum programına gebe takip bilgilerinin girileceği alanlar eklenmiştir.

 Temel muayene bilgilerinin bulunduğu ve ek alanlara ihtiyaç duymayan hekimlerin kullanımı için Genel Hasta Takip adı ile uygulama geliştirilmiştir. Birçok branşa hitap eden, poliklinik ve muayenehane ortamlarında kullanımda tercih edilmektedir.

Genel Hasta Takip Programı

Genel Hasta Takip Programının Kurulumu

Kurulum dosyasını sitemizden veya programımızın bulunduğu diğer sitelerden indirebilirsiniz.

 1. SetupMeproMedical4.rar dosyasını indiriniz ve açınız.
 2. SetupMeproMedical4.msi dosyasına çift tıklayıp çalıştırınız.
 3. Görüntüye gelen ekranları ileri tuşu ile geçiniz.
 4. Kurumum tamamlandığında uygulama ikonu başlat menüsü ve masaüstünde görüntülenecektir. Uygulama ikonuna tıklayıp programı açınız.
 5. İlk açılışta görüntülenecek branş listesinden Genel Hasta Takip'i seçin.
not:Açılışta branş seçimi yapılmamışsa uygulama Genel Hasta Takip olarak açılacak.

Genel Hasta Takip Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgileri Girişi: Açılışta görüntülenen ilk formdur. Hasta kimliği, adres, sigorta bilgileri ve not girebilirsiniz. Kimlik kaydı yapabilmek için adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyetin girilmesi zorunludur.
 • Muayene formu: Muayene bulgularını girip sonraki gelişlerinde ulaşabileceğiniz form.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program içerisinde yardım menüsünden, sitemizdeki iletişim sayfasından veya mail adreslerinden program hakkında her türlü desteği alabilirsiniz.

Genel Hasta Takip Programını Ağ Üzerinde Kullanma

 Uygulamanızı ağ üzerinde birden çok bilgisayarda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak. Yapacağınız bu düzenleme ile uygulamanız ağ üzerindeki bilgisayarlarda verilecek yetkiler çerçevesinde aynı veri tabanına bağlanarak kullanılabilecek.

Genel Hasta Kayıt Uygulama Lisansı

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir sayı kısıtlaması olmadan programınızı kullanınız.

 Lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçiş

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transfer edebilirsiniz.