Kadın Doğum Hasta Takip Programı

İç Hastalıkları(dahiliye) 4.0 Hasta Takip Programı
Yapımcı : Mepro Yazılım
Dil : Türkçe, İngilizce
Güncelleme : 27.02.2024
Boyut : 5,63 MB
Sistem : Windows

$260,00

  

 Jinokoloji ve Obstetrik olarak da bilinir. Kadın hastalıkları, kadın genital kanserleri, gebe takibi, doğum konularında tıbbi ve cerrahi olarak hizmet veren ana bilim dalıdır.

Kadın Doğum Hasta Takip Programı

 Hasta kayıt programları tüm uzmanlık dallarında olduğu gibi kadın hastalıklarında da önemli bir yer tutmaktadır. Branşın içerdiği doğum ve gebe takibi nedeni ile standart bir uygulamadan fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle gebe takibi özel ve özellikli bir program gerektirmektedir. Cerrahi branş olması nedeni ile ameliyat kayıtları ve detaylı rapor tutabilme gibi ihtiyaçlar da karşılanmalıdır.

Mepro Kadın Doğum Hasta Takip Programı

 Hasta kayıt ve takibindeki tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Kadın Doğum için özel uygulamalar geliştirilmiştir. İlk uygulamanın yayımlandığı 1998 yılından başlayıp veri tabanı ve yazılım tekniklerindeki gelişim doğrultusunda sürekli güncellenmiştir. Yapılan güncellemeler veri tabanı ve köklü değişim gerektirdiğinde versiyon değişikliği yapılmıştır. Birinci ve ikinci versiyonlarında özel veri tabanı, 3. versiyonda Access ve 4. sürümde SQL veri tabanları kullanılmıştır.

 Tüm güncellemelerde olduğu gibi bizim belirlediğimiz ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler dikkate alınmıştır. Yapılan birçok değişiklik ve güncellemeye rağmen kullanıcıların alışık olduğu ara yüz korundu. Özellikle veri güvenliği üzerinde durulmuş, bu doğrultuda güçlü ve gelişmiş veri tabanı kullanılmış, düzenli ve otomatik yedekleme sistemi kullanılmıştır.

 Uygulama önceki versiyonlara benzer şekilde olduğundan kullanıcılar kayıtlarını yabancılık çekmeden yapabileceklerdir.

Mepro Jinekoloji Hasta Takip Programı

Kadın Doğum Hasta Kayıt programının Kurulumu

Tüm branşların özelliklerini kullanabilmek adına ortak bir kurulum dosyası oluşturuldu.

 1. SetupMeproMedical4.rar dosyasını indiriniz ve açınız.
 2. Dosyayı açınız ve SetupMeproMedical4.msi dosyasına çift tıklayıp çalıştırınız.
 3. Kurulu sihirbazındaki sayfaları ileri ile onaylayıp kurulumu bitiriniz.
 4. Uygulama ikonu başlat menüsü ve masaüstünde görüntülenecektir. İkona tıklayıp programı çalıştırınız.
 5. İlk açılışta görüntülenen branş listesinden Kadın Doğum'u seçin.
 6. Kadın Doğum hasta takip programı açılacaktır.
not:Açılışta branş seçimi yapılmamışsa uygulama Genel Hasta Takip olarak açılacak. Açılış sonrası araçlar menüsü altındaki seçeneklerden Kadın Doğum seçimi yapabilirsiniz.

Dahiliye Programının Özellikleri

 • Kimlik Bilgileri Girişi: Ana sayfada hastaların kimlik bilgilerinin girileceği alanlar görüntülenir. Adı, soyadı, kimlik numarası, doğum tarihi ve cinsiyet girilmesi zorunlu alanlardır. Bu bilgiler girildikten sonra kaydet tuşu ve menüsü aktif olur. Bunlar dışında kan grubu, meslek, anne adı, baba adı, adres, telefon, e-posta, sosyal güvenlik bilgileri, öneren, not ve uyarı notları girilebilecek alanlar bulunmaktadır.
 • Muayene formu: Kimliği girilmiş veya eski kayıtlardan seçilmiş hastanın muayene bilgilerinin girileceği formdur. Bu forumda muayene ile ilgili detaylar girilebilir. Ancak sadece şikâyet girişi kayıt için yeterlidir. Buradan hastanın geçmiş kayıtlarına ulaşılabilir ve istenirse düzenleme yapılabilir. Tetkik, reçete, görüntüleme ve gebelik geçmişi ile ilgili bilgiler bu forumdan girilebilir.
 • Ameliyat formu: Menü ve araç çubuğundaki tuşlar ile girilen bu forumda ameliyat ekibi ve raporla ilgili bilgiler girip çıktılar alınabilir.
 • Gebe Takip: Gebe takibinde ihtiyaç duyulan bilgilerin girilip sonrasında takiplerin işlenebileceği branşa özel bir forumdur. Takibe başlamak için son adet tarihi girişi yeterli olsa da takipte gerekli özgeçmiş bulgularının girişine olanak sağlanmıştır. Her takip için yeni giriş açılmakta ve bilgi girişi yapılabilmektedir.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçimi
 • Randevu verme ve randevu takip
 • Epikriz oluşturma
 • Ödeme ve ödeme izleme
 • Hatırlatıcı ve uyarı sistemi
 • Doğum günü ve sigorta hatırlatma
 • Belge ekleme
 • Kullanıcı girişi ve kullanıcı yetkisi ayarlama
 • Veri analizleri ve analiz grafikleri
 • Toplu veya kişisel e-posta gönderme
 • Zarf ve etiket yazdırma
 • Düzenli veri yedekleme

Destek

 Program içerisinde yardım menüsünden, sitemizdeki iletişim sayfasından veya mail adreslerinden program hakkında her türlü desteği alabilirsiniz.

Kadın Doğum Programını Ağ Üzerinde Kullanımı

 Uygulamanızı ağ üzerinde birden çok bilgisayarda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bilgisayarınıza SQL(veya SQLEXPRESS) veri tabanı kurmak ve kurduğunuz veri tabanını uzak bağlantılara açmak. Yapacağınız bu düzenleme ile uygulamanız ağ üzerindeki bilgisayarlarda verilecek yetkiler çerçevesinde aynı veri tabanına bağlanarak kullanılabilecek.

Kadın Doğum Hasta Kayıt Uygulama Lisansı Alma

 Uygulamayı indirip hemen kullanmaya başlayabilir, tüm özellikleri deneyebilir ve 25 kayıt yapabilirsiniz. Sınırsız kullanım için meprosoft.com sitesinden mesaj gönderiniz. Size verilecek şifreyi bir defaya mahsus olmak üzere programa giriniz ve hiçbir sayı kısıtlaması olmadan programınızı kullanınız.

 Lisans sınırsız olup yenilemeye gerek olmadan tüm güncellemelerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Güncellemeleri meprosoft.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Eski Sürümlerden Yeni Sürüme Geçiş

 Yeni uygulamamızda farklı bir veri tabanı kullanılmaktadır. Önceki sürümleri kullanan kullanıcıların eski verilerini yeni veri tabanına aktarmaları gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilmiş bir program sayesinde kayıtlarınız yeni programın veri tabanına kayıpsız bir şekilde aktarılmaktadır. Eski kayıtların aktarılmasını talep edebilir, (iletişim sayfasından mesaj veya mail ile) veya size gönderilecek uygulama ile verilerinizi transfer edebilirsiniz.